Zabezpieczająca szafa na substancje łatwopalne/kwasy/zasady, 1968x1200x615 mm, 6 szuflad, 6 półek wysuwanych z wannou, kolor szary


Opis
Szafy przeznaczone są do wspólnego magazynowania substancji łatwopalnych oraz kwasów i zasad w jednej szafie bezpieczeństwa, wyposażonej w jeden wspólny odciąg kominowy o średnicy 75 mm. Zewnętrzny korpus szafy wykonany jest z wysokiej, jakości blachy stalowej z epoksydowaną powłoką w kolorze jasnoszarym RAL7035. Regulowane nóżki cokołowe umożliwiające ustawienie szafy w pozycji poziomej.
Lewa część szafy służy do przechowywania substancji łatwopalnych, posiada odporność ogniową wynoszącą 90 minut, testowaną zgodnie z normą EN 14470-1.
Strona ta wyposażona jest w składane drzwi. W celu umożliwienia łatwego wkładania i wykładania pojemników drzwi można zablokować w pozycji otwartej. Drzwi same się automatycznie zamykają po upływie ok. 60 s od ich otwarcia. Wyposażone są w cylindryczny zamek. W przypadku pożaru dojdzie automatycznie do samoczynnego zamknięcia drzwi. Do standardowego wyposażenia wewnętrznego szafy należą: przestawne półki (w odstępach 32 mm) o nośności 75 kg oraz dolna wanienka ociekowa o pojemności 22 l lub całkowicie wysuwane szuflady służące, jako stalowe wanienki ociekowe o pojemności 5l, nośności 25 kg i wymiarach 345 x 500 x 50 mm.
Prawa część szafy przeznaczona jest do magazynowania zasad i kwasów. Korpus wewnętrzny wykonany jest ze specjalnych, niemetalowych materiałów pokrytych żywicą melaminową o wysokiej odporności chemicznej. Dodatkowe uszczelki drzwi wykonane z tworzywa sztucznego zapobiegają przedostawaniu się na zewnątrz niebezpiecznych i agresywnych oparów. Szafa podzielona jest na dwie oddzielone przestrzenie magazynowe, z których w jednej mogą być przechowywane kwasy, natomiast w drugiej zasady. Każda z nich wyposażona jest w oddzielne drzwi i dwie wysuwne półki o nośności 25 kg. Każda z półek posiada wyjmowaną wanienkę zbiorczą 430 x 475 x 80 mm o pojemności 15 l wykonaną z odpornego chemicznie polietylenu. Drzwi wyposażone są w zamek cylindryczny. Metalowe okucia osadzone są poza przestrzenią składowania, a tym samym chronione są przed agresywnymi oparami składowanych substancji.
Wyposażenie wewnętrzne:
lewa strona: 6 stalowych wysuwanych szuflad
prawa strona: 6 wysuwnych półek z wanienką z PE
Parametry
| kolor drzwi | szary RAL7035 ![]() |
| kolor korpusu | szary RAL7035 ![]() |
| ciężar | 420 kg |
| głębokość | 615 mm |
| głębokość wewnętrzna | 520 mm |
| szerokość | 1200 mm |
| szerokość wewnętrzna | 1050 mm |
| wysokość | 1968 mm |
| wysokość wewnętrzna | 1740 mm |
| ilość szuflad | 12 szt. |














